Nederlandse en Franse literatuurgeschiedenis, onuitgegeven teksten, politieke en culturele actualiteit
Op vrijdagavond 23 april opent Closing Time in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten te Antwerpen.
Apples (yellow), 1982
Closing Time brengt een mix van 160 werken uit de thematische reeksen van Jan Vanriet (°1948) met evenveel werken uit de museumverzameling die inhoudelijk of stilistisch verwant zijn. De expositie loopt over 21 zalen en vormt een groots parcours in de collectie oude en moderne meesters van het museum.
Jan Vanriet als schilder, maar ook als curator: in samenspraak met Leen de Jong toetst hij zijn werk aan belangrijke stukken van de collectie en sluimerende parels uit de reserve. Deze symbiose vertelt een indrukwekkend hedendaags verhaal over het menselijk tekort.
Bij uitgeverij Ludion / de Bezige Bij verschijnt een catalogus op 320 pagina's met teksten van Maarten Doorman en Eric Rinckhout. Herman Selleslags levert een bijzondere fotografische bijdrage.
Na Closing Time sluit het museum voor ingrijpende verbouwingswerken.