Nederlandse en Franse literatuurgeschiedenis, onuitgegeven teksten, politieke en culturele actualiteit
In het najaar wordt De Diamanten Kogel – een oorspronkelijk kunstwerk van Wim Delvoye – voor de twaalfde maal uitgereikt.
Jan Hoet was gastspreker bij de eerste uitreiking die in 2002 plaatsvond in Studio Herman Teirlinck te Antwerpen. De lijst der laureaten illustreert ten volle de rijke verscheidenheid van de Nederlandstalige misdaadliteratuur.
Benny Baudewyns (De Emerson Locomotief)
Jef Geeraerts (Dossier K)
Bob Mendes (Medeschuldig)
Esther Verhoef (Onder druk)
Felix Thijssen (Het diepe water)
Patrick Conrad (Starr)
Simon de Waal (Pentito)
Bavo Dhooge (Stiletto libretto)
Mieke de Loof (Wrede schoonheid)
Elvin Post (Roomservice)
Almar Otten (Blauw goud)
Voor de editie 2013 van De Diamanten Kogel werden niet minder dan 122 titels ingediend – het record aantal ooit. De derde plenaire vergadering van de jury vindt plaats op 5 september. De nominaties worden bekendgemaakt op 8 november.
De jury bestaat uit Frank van den Auwelant (secretaris), Jos van Cann, Ineke van den Bergen, Eric Diepvens, Henri-Floris Jespers (voorzitter), Jürgen Joosten, Kris Kenis, Alain Sohier, Geert Swaenepoel en Magali Uytterhaegen.
■
Van l. naar r.: laureaat Bavo Dhooge, juryleden Geert Swaenepoel en Kris Kenis, gastvrouw Leen van Dijck, directeur van het Letterenhuis (2009)
“Colloque singulier”: initiatiefnemer, ere-voorzitter van de vzw De Diamanten Kogel Bob Mendes en juryvoorzitter Henri-Floris Jespers